Bana Dair

Doğduğum günden beri Dünya’ya Meraklı gözlerle bakıyorum… Merak kendini keşif yolunda bana yolumu açan, genişleten ve sorular sordurtan oldu.

Her zaman insana, diğer kültürlere ve dillere merakım vardı. Küçükken her fırsatta turistlerle konuşmaya çalışır, bildiğim birkaç kelime ve konuşma kalıbıyla onlarla iletişim kurmak, beni çok mutlu ederdi. Nitekim, insanı ve kendimi keşfetmeye dair merakım, yolumu yatılı okuduğum İstanbul Fen Lisesi’ne çıkardı. Genç yaşta hayatı anlamaya çalışırken, birçok konuda kendimi tanımaya ve geliştirmeye başladım. Üniversite hayatı bitince de “diğer kültürleri keşfetmek” hayalim Almanya’ya master için gitmemle birlikte gerçek oldu. Master’dan sonra Almanya’da kalmaya karar verdim. Kaldığım süre boyunca; Kanada, Amerika, Japonya ve Almanya gibi birçok farklı menşeili şirkette teknoloji konusunda çeşitli işlerde çalıştım. Sonrasında Microsoft Türkiye’den aldığım iş teklifiyle yedi yılın ardından heyecanla Türkiye’ye geri döndüm.

Microsoft, adeta bir okul gibi birçok konuda kendimi tanımamı, geliştirmemi ve kendime o zamanlar koyduğum hedeflere erişerek, tatmin olmamı sağladı. Hayat geniş, insanın başarmak istedikleri sayısız; özellikle de bunun arkasında kendini kendine ispat varsa 🙂 Bitmeyen işler, devamlı şunu yetiştirmem lazım, bunu da unutmayayım vs; çeşitli kaygıları, kendinden şüphe ve “anlamsız bir hayat yaşıyorum” endişesini arttırmaya başladı. “Ben kimim, ne yapıyorum?”, “Hayata bunun için mi geldim?” soruları iyice seslerini yükseltmeye başladıklarında sene 2009 civarıydı. Bu dönem, şirketten mentörümün yardımıyla bu endişeleri “Türkiye’ye, ekonominin gelişimine hizmet ediyorum” diyerek kısa süreliğine de olsa dindirdim. Fakat bu sorgulamalar bana daha uygun, rahat edeceğim ve kendimi daha çok tatmin hissedeceğim bir hayat arayışımı körükledi. Ve böylece Türkiye Operasyonu’ndan, Ortadoğu Afrika Bölgesi’ne geçiş yaptım. Bu geçiş farklı bakış açıları edinmeme ve bu anlam arayışıma kulak vermeme imkan tanıdı.

2011 yılında “artık dışardan yardım almak istiyorum” diye karar verip; Hayatımı nasıl daha iyileştirebilirim, yapabileceğim neler var, nasıl daha başarılı olurum?… sorularıma cevap bulmak için koçluk almaya başladım. Bu süreç, diğer merak ettiğim konulara eğilmeme ve artık zaman yaratır hale gelmeme yardımcı oldu. O zamandan bu zamana tasavvuf, kendi gelişimimi destekleyen çeşitli çalışmalar ve resim yoluma ışık tutanlar oldu. Tabii, birçok öğretmen ve rehberle tanışmam, kendi rehberliğimi aktive etmemi ve kendime daha şefkatle yaklaşmayı öğrenmemi sağladı.

Uzun seneler, önce Türkiye’de, sonrasında Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde çeşitli Teknoloji Pazarlama rolleri kapsamında, yeni teknolojileri yaymak ve iş geliştirmek üzere 80+ ülkenin var olduğu bölgede insanlarla birlikte çalıştım. Birlikte başarı, yapılanların Dünya çapında duyurulması ve diğer ülkelerle paylaşılmasıyla bölgede ve genel merkezle sinerji yarattım. Bu rollerde uluslararası ve bölgesel bir çok ödül aldım, “Başarılı” oldum. En son görevimde Türkiye operasyonuna geri döndüm. Bulut ve kurumsal teknolojilerden sorumlu Pazarlama Direktörü olarak çalışırken, artık yeni yaşantımı kurmaya hazır olduğuma karar verdim ve kendimi bu okuldan mezun ettim.

Halen heyecan ve merakla bilim, özellikle matematik, fizik, kimya, insan anotomisi, beynin ve zihnin işleyişi, nöroloji, psikoloji, renkler ve daha nice konularla haşır neşir oluyorum. Bu konular, insana ve Evren’e dair keşfimde beni besliyor ve bana eşlik ediyorlar.

Kendini keşfetmek isteyenlere; kendi yolculuğumdan bildiklerimi aktarmaya, ışık tutmaya ve kendi ışıklarını parlatma yolunda eşlik etmeye gönüllüyüm. Yaklaşımım ve çalışmalarım; NLP’ye (Nöro Linguistic Programming) dayanan Erickson Uluslararası Koçluk Okulu’ndan aldığım eğitimlere ek olarak, Dışavurumcu Sanatlarla Koçluk eğitimi (Expressive Arts in Coaching), YinYoga, Şifa eğitimlerim, Psikoloji, Felsefe, Sanat ve daha nice konularda edindiğim bilgi ve eğitimlerime dayanmaktadır. Şefkat, ilim ve bilimin verdiği anlayışla “Şimdi ve burada” hayatı kolaylaştırmayı, aydınlatmayı, kendi hakikatini keşfetmeyi özenle, bilgi ve ilgiyle desteklemek amacındayım.

Gelin Bir’likte Keşfedelim 🙂

Daha detaylı özgeçmiş için:

%d blogcu bunu beğendi: