Koçluk

Koçluk benim için kendini keşfetmek için gelmiş, kendini bulma ve bilmeye cesaret etmiş kişiye, yargısız ve yorumsuz bir alan açarak; kendi kaynaklarına ulaşması, onları fark etmesi veya ortaya çıkarması için edindiğim bilgi, metot ve anlayışla eşlik etmektir. Kişi Milton Erickson’nun ifade ettiği ve benim de gönülden inandığım gibi tam ve bütündür. Tüm kaynaklara sahiptir ve kendi için en iyiyi tercih eder. Bütün bunları aktive etmek ve potansiyelinizi keşfetmeyi arzu ederseniz heyecanla, merakla ve severek size eşlik etmek üzere buradayım.

Benimle çıkacağınız yolculuk renkli, anlayış ve bilginin eşsiz Bir’liğinde ve fakat Bir’likte oluşturacağımız bir yolculuk olacak.

Üzerinde odaklanmak istedikleriniz; bugünden geleceğe, değiştirmek, geliştirmek, hayatınızda zenginleştirmeyi arzu ettiğiniz her türlü konuyu kapsayabilir.

Benimle birlikte bireysel Koçluk Seansı deneyimlemeyi arzu ederseniz, size bir email kadar yakınım.

Koçluk Yolculuğum:

Kendimi bilme ve bulma yolculuğumda birçok eğitim ve bilgi aldım. Koçlukla ilgili olanlarına değinecek olursam:

Koçluk mesleği’nin uluslararası denetimini yapan ve gelişimini çatısı altına alan Uluslararası Koçluk Federasyonu yani; ICF tarafından (International Coaching Federation) akredite Erickson Uluslararası Koçluk Okulu’nda Koçluğun Bilimi ve Sanatı (ACTP) Temel Koçluk Eğitimi’ni tamamladım. Onun öncesinde İsrail’li Psikolog ve Uluslararası Jungian Coaching School’un kurucusu Avi Goren-Bar’dan Dışavurumcu Sanatlarla Koçluk eğitimini aldım (ICF akredite).

Buna ek olarak yine Erickson Koçluk Okulu’ndan Takım Koçluğu eğitimiyle yolculuğuma devam ettim.

Amerika’lı Psikolog Clare W. Graves’in öncülüğünü yaptığı, Don Beck’in devam ettirdiği, insanın ve toplulukların bilinç seviyelerine evrimsel açıdan bakan Spiral Dynamics (SD1) eğitimini Hollanda’lı ValueMatch firmasından alıyorum ve derinleşmeye devam ediyorum. Bu konu özellikle bütünsel ve sistemik yaklaşımıyla favori konularımdan.

Berivan Aslan Sungur’dan aldığım adeta bir doğum kadar süren, 9 ay, YinYoga eğitmenliği bana YinYoga, nefes ve meditasyon yardımıyla bedenle, dolayısıyla kendimle bağ kurmayı öğretti. Bu anlayış ve bilgiyi de koçluk seanslarımda kullanıyorum.

Çeşitli konularda bilgimi ve anlayışımı arttırmayı destekleyecek eğitimlere katılıyor ve zevkle öğrenmeye, keşfetmeye devam ediyorum.

Buluşmak üzere,

Sevgilerimle 🙂

International Coach Federation Üyesi'dir.
%d blogcu bunu beğendi: