Koçluk

Koçluk benim için kendini keşfetmek için gelmiş, kendini bulma ve bilmeye cesaret etmiş kişiye, yargısız ve yorumsuz bir alan açarak; kendi kaynaklarına ulaşması, onları fark etmesi veya ortaya çıkarması için edindiğim bilgi, metot ve anlayışla eşlik etmektir. Kişi Milton Erickson’nun ifade ettiği ve benim de gönülden inandığım gibi tam ve bütündür. Tüm kaynaklara sahiptir ve kendi için en iyiyi tercih eder. Bütün bunları aktive etmek ve potansiyelinizi keşfetmeyi arzu ederseniz heyecanla, merakla ve severek size eşlik etmek üzere buradayım.

Benimle çıkacağınız yolculuk renkli, anlayış ve bilginin eşsiz Bir’liğinde ve fakat Bir’likte oluşturacağımız bir yolculuk olacak.

Üzerinde odaklanmak istedikleriniz; bugünden geleceğe, değiştirmek, geliştirmek, hayatınızda zenginleştirmeyi arzu ettiğiniz her türlü konuyu kapsayabilir.

Benimle birlikte bireysel Koçluk Seansı deneyimlemeyi arzu ederseniz, size bir email kadar yakınım.

Koçluk Yolculuğum:

Kendimi bilme ve bulma yolculuğumda birçok eğitim ve bilgi aldım. Koçlukla ilgili olanlarına değinecek olursam:

Koçluk mesleği’nin uluslararası denetimini yapan ve gelişimini çatısı altına alan Uluslararası Koçluk Federasyonu yani; ICF tarafından (International Coaching Federation) akredite Erickson Uluslararası Koçluk Okulu’nda Koçluğun Bilimi ve Sanatı (ACTP) Temel Koçluk Eğitimi‘ni tamamladım. Onun öncesinde İsrail’li Psikolog ve Uluslararası Jungian Coaching School’un kurucusu Avi Goren-Bar‘dan Dışavurumcu Sanatlarla Koçluk eğitimini aldım (ICF akredite).

Sonrasında yine Erickson Koçluk Okulu‘ndan Takım Koçluğu eğitimiyle yolculuğuma devam ettim.

Amerika’lı Psikolog Clare W. Graves’in öncülüğünü yaptığı, Don Beck’in devam ettirdiği, insanın ve toplulukların bilinç seviyelerine evrimsel açıdan bakan Spiral Dynamics Integral (SDI 1 & SDI 2) eğitimini Hollanda’lı ValueMatch firmasından aldım. Böylece Don Beck tarafından onaylı, bireysel ve kurumsal SDI Uygulamacısı (Value Match Practitioner) ünvanını aldım. Zevkle bu alanda derinleşmeye devam ediyorum. Bu konu özellikle bütünsel ve sistemik yaklaşımı ve değerlere odaklanması yani neden yerine nasıl ile, çözüm sağladığından favori konularımdan.

Quantum Fiziğinin temellerinin koçluğa uygulandığı ve insanın iç dünyasının netleştirildiği Erickson Koçluk Okulu‘na ait “Dört Kadranlı Bütünsel Düşünme” eğitimi ile hayatın matematiği ve fiziği ile yaşadıklarımızı birleştirmek ve yeni bakış açıları kazandırmak kolaylaştığından benim için ayrı bir yeri var.

Tabii koçluk ve keşif denince oyun oynamak bunun en zevkli yolu. Point of View‘ın sağladığı bir psikolog ve foto terapist tarafından geliştirilmiş Psikoterapötik kartlar, kelimeler ve sorularla keşifler daha renkli ve eğlenceli hale geliyor. Aldığım PoU Explorer Eğitimi ile bu etkin araçları da seanslarımda kullanıyorum. 

Berivan Aslan Sungur’dan aldığım adeta bir doğum kadar süren, 9 ay, YinYoga eğitmenliği bana YinYoga, nefes ve meditasyon yardımıyla bedenle, dolayısıyla kendimle bağ kurmayı öğretti. Bu anlayış ve bilgiyi de koçluk seanslarımda dahil ederek özelikle duyguyla ilişkili konularda çözümlemelerin daha etkin ve kolaylaşmasına aracı oluyorum.

Çeşitli konularda bilgimi ve anlayışımı arttırmayı destekleyecek eğitimlere katılıyor ve zevkle öğrenmeye, keşfetmeye devam ediyorum.

Buluşmak üzere,

Sevgilerimle 🙂

International Coach Federation Üyesi'dir.
%d blogcu bunu beğendi: